BASKET LEAGUEΜΠΑΣΚΕΤΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Αθλητικές μεταδόσεις: Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει με απουσίες την Καρδίτσα, πού θα δείτε το παιχνίδι

Ο Παναθηναϊκός επιστρέφει στις εν Ελλάδι υποχρεώσεις του αντιμετωπίζοντας – χωρίς τους Μπέικον, Γκριγκόνις – εκτός έδρας την Καρδίτσα (19:15, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24) για την 6η αγωνιστική της Basket League, ενώ ο ΠΑΟΚ περιμένει τον Προμηθέα (15:45, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24).

Ο Παναθηναϊκός έχει μία εκτός έδρας αποστολή σήμερα (20/11), αφού αντιμετωπίζει εκτός έδρας την νεοφώτιστη Καρδίτσα (19:15, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24) για την 6η αγωνιστική της Basket League.

Οι “πράσινοι” θα παραταχθούν χωρίς τους Γκριγκόνις και Μπέικον, ψάχνοντας για την νίκη κόντρα στο σύνολο του Βαγγέλη Αγγέλου, στο ένα από τα τρία παιχνίδια της ημέρας που κλείνουν το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:
ΠΑΟΚ – Προμηθέας (15:45, ΕΡΤ3)
Απόλλωνας Πάτρας – Λαύριο (17:00, ERT Sports)
Καρδίτσα – Παναθηναϊκός (19:15, ΕΡΤ3)
Τα χθεσινά (19/11) αποτελέσματα:
Περιστέρι – Άρης 92-90
ΑΕΚ – Ιωνικός 92-77
Ολυμπιακός – Κολοσσός 99-64

Δράση σε όλη την Ελλάδα

Γεμάτο είναι το σημερινό μπασκετικό πρόγραμμα, που περιλαμβάνει αγώνες για την Elite League, την Β’ Εθνική Ανδρών, την Γ’ Εθνική Ανδρών και την Α2 Γυναικών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Elite League
Στ. Καλαϊτζής 15.00 Πανερυθραϊκός-Τρίτωνας Σώμος-Καραβίτης-Ζιώγας (Διμπινούδης)
Β’ Εθνική Ανδρών
1ος Όμιλος
Χ. Αγγουράκης 13.30 Δάφνη Δ.-Φανάρια Νάξου Σκανδαλάκης-Κουτσοδήμος-Ξυλάς (Παπαφωτίου
Αντ. Φώτσης 13.30 Ηλυσιακός-Μύκονος Νάστος-Ρίζος-Μπακετέα (Ζώης)
Παν. Αλεξιώτισσα 14.30 Αίολος Αγυιάς-ΝΕΟ Ληξουρίου Αποστολίδης Β.-Μπούκας-Βελέντζας (Δημόπουλος)
2ος Όμιλος
Α. Βαρίκας 17.00 Πανιώνιος-ΟΦΗ Παντελίδης-Αγγελής-Καραμπιτσάκος (Τηγάνης)
Γ’ Εθνική Ανδρών
1ος Όμιλος
Νήαρ Ηστ (κ.θ.) 17.00 Νήαρ Ηστ-Παλαίμων Κορίνθου Γεωργιλάκης-Πουλάκης (Σταματόπουλος)
Τέντα 17.00 ΣΚ Καλαμάτα-Παναχαϊκή Δημουλάς-Παπαγεωργίου Δημ. (Ηλιόπουλος)
Κρύα Ιτέων 17.00 ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-ΚΑΠ Καρακωνσταντόπουλος-Γεωργόπουλος Χρ. (Μάρκου)
Άστρους 17.00 Πήγασος Θυρέας-Δίων ο Κυπαρισσεύς Ανδρεόπουλος Αλ.-Καψαρίδης (Νικολίτσας)
Ερμιόνης 17.00 Ερμιονίδα-Καλαμάτα 1980 Καψιώχας-Οικονόμου (Πετρόπουλος)
2ος Όμιλος
Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Πεντέλη Χρόνης-Γαραντζιώτης (Δραμεσιώτης)
Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΑΟΚ Χαλάνδρι Γαρινή-Βαγγάλης (Μπουρνάς)
Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Κορωπί Ραπτογιάννης-Κουτίβης (Λιμνιάτης)
Αρκαλοχωρίου 17.00 Αναγέννηση-Πέρα Χριστινάκης-Καραπαπάς (Τζωρτζάκης)
Α’ Ηλιούπολης 17.00 Ηλιούπολη-Άρης Νίκαιας Αδαμόπουλος-Βομπίρης (Τεφτίκης)
3ος Όμιλος
Ψυχικού 17.00 Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού-Δάφνη Τερτζής-Ψύχας (Ορφανός)
Διώνης 15.30 Πικέρμι-ΦΟ Βροντάδου Μαρουδιάς-Καλαβρός (Κυριόγλου)
Μυτιλήνης 17.00 Αιολικός Μυτιλήνης-Ένωση Αττάλου Καλύμνου Τζιμινίδης-Αλεξόπουλος Χρ. (Σαλαβός)
Α’ Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μ.-Ίκαρος Καλλιθέας Σκουλαρίκης-Γέρος (Τζουβάρας)
1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Φοίνιξ Πειραιά Σάλτας-Πολάτογλου (Αλετράς)
Ραφήνας (κ.θ.) 17.00 Αργοναύτης Τρ.-Νίκη Αμαρουσίου Πετράκης Ιωάν.-Αλεξόπουλος Παν. (Ζερβούδης)
4ος Όμιλος
Κατσιμήδου 17.00 Τρίκαλα-Τιτάνες Παλαμά Κοντογιάννης-Μπουγλός Π. (Χλωρός)
Καναλακίου 17.00 Αχέρων Καναλακίου-Ανόρθωσις Βόλου Λιαρομμάτης-Λιόνας (Καραδήμας)
Ι. Πατάκης 17.00 Νίκαια 2012-Άμφισσα Γιαννούλης-Μπουγλός Ι. (Βαρνάς)
Αγριάς 17.00 Αγριά-ΚΑΕ Παραμυθιάς Τοπαλίδης-Γκαρτζονίκας (Γκουντέλιας)
Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-ΓΣ Σοφάδων Αγραφιώτης Γρ.-Βασιλόπουλος (Τσιγγέλης)
Αλμυρού 17.00 Αλμυρού-Αμπελώνας 1986 Τσαρδούλιας-Κλεπουσνιώτου (Μηναρετζόπουλος)
5ος Όμιλος
Καλαμαριάς 17.00 ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-Ιωνικός Ιωνίας Λουλουδιάδης-Κώνης (Δροσόπουλος)
2ο Αλεξάνδρειας 17.00 ΑΣ ΑΚ Αλεξάνδρειας-Πιερικός Αρχέλαος Αγραφιώτης Β.-Κανελλίδης (Καλότσης)
Κοζάνης 17.00 Εθνικός Κοζ.-ΜΕΝΤ Λαδάς-Γιατρόπουλος (Βόντζας)
Μεσοποταμίας 17.00 ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας-ΚούΠα Κιλκίς Ηλιόπουλος-Αθανασιάδης Αθ. (Λαζαρίδης)
Καστοριάς 17.00 Καστοριά-Όλυμπος Διαμαντής-Κάννης (Πλεξίδας)
Ρεπό: ΓΑΣ Μελίκης
6ος Όμιλος
Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Διγενής Λακκωμάτος Ισιγώνης-Ράπτης (Τοζακίδης)
Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-ΚΑΟ Δράμας Παπαθανασίου Κ.-Αναστασιάδης Β. (Θεοδώρου)
Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Αρίων Ξάνθης Νέδογλου-Καντζουρίδης (Μάνιος)
Βασιλικών 17.00 Βασιλικά Θ.-Ελπίς Αμπελοκήπων Δικταπανίδης-Μιχέλης (Αργυρού)
Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξάνθης-Ρούπελ Σιδηροκάστρου Κολοκυθάς-Αναστασιάδης Γ. (Σαλικίδης)
Α2 Γυναικών
1ος Όμιλος
Καμινίων 13.00 Ατρόμητος Πειραιά-Προμηθέας 2014 Πετράκης Γεώρ.-Τσίγκου (Φιλίππου)
Π. Σαλπέας 13.00 Πορφύρας-Πανιώνιος Σίμα-Μπερέτσος (Δραμεσιώτης)
Άργους 17.00 Δαναοί Άργους-ΠκΑΟ Άμιλλα Μπολάνος-Παπαδόπουλος Ν. (Τρίγκα)
Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-Άρις Καλαμάτας Νικολιάς-Κατσέλη (Κυρτάτας)
Ρεπό: Αμύντας
2ος Όμιλος
Μ. Λιούγκας 18.30 Τερψιθέα-Ιωνικός ΝΦ Μπιτέρνας-Αντωνέλλου (Ηπιώτης)
Χίου 16.00 Αιγέας Χίου-Αγ. Παρασκευή Ευφραιμίδης-Διολατζής (Μάρης)
Ανθούπολης 14.30 ΑΕΚ Περιστερίου-Φοίνιξ Πειραιά Μπον-Τσαούση (Παπαδόπουλος Στ.)
Μελισσίων 14.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Βαλουξής-Ιωάννου Γεωρ. (Λιμνιάτης)
3ος Όμιλος
Μ. Τσίκινας 19.00 ΧΑΝΘ-Λασσάνης Καρυπίδης-Τσαρδούλιας Χρ. (Σιμητόπουλος Ι.)
Ιωαννίνων (Ν) 14.00 Ιωάννινα ΣΚ-Ολύμπια Λάρισας Αγραφιώτης Γρ.-Βασιλόπουλος (Τσιγγέλης)
1ο – 2ο ΓΕΛ Πτολεμαϊδας 15.00 Απόλλων Πτ.-Αναγέννηση Ν.Ρ. Αβραμίδου-Γεωργουσόπουλος (Βόντζας)
Καλαμαριάς 14.00 Απόλλων Καλ.-Άρης Δέλλας-Καραβάς (Σακελλαρίου)
Ρεπό: ΣΑΚ Αστέρας
4ος Όμιλος
Σερρών 13.00 Πανσερραϊκός-Νεάπολη ΑΚΠΚ Θεοδωρίδης-Τογανίδου (Δραγκιόγλου)
Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14.45 Πανόραμα-ΑΓΕ Πιερίας Μιχέλη Ευ.-Δώνης (Ανδρίτσος)
Χρ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίς 2001 Ξάνθης-Ηρακλής 1908 Κολοκυθάς-Αναστασιάδης (Σαλικίδης)
Αλ. Δημόγλου 12.30 Πάνθηρες Καβάλας-Πιερικός Αρχέλαος Μπαράκου-Τσουρή (Μπακλατζής)
Ρεπό: ΑΕ Πυλαίας
Rising Stars
Rising Stars North-Παναθηναϊκός (11:00)
Προμηθέας Π.-Περιστέρι (11:30)
ΔΕΚΑ-Ολυμπιακός (13:00)
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Rising Stars South (13:30)
13.30 ΑΕΚ-Άρης (13:30)
15.30 Μπασάνο-ΠΑΟΚ (15:30)

ΠΗΓΗ: sport24.gr

Related Articles

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Back to top button