BASKET LEAGUEΜΠΑΣΚΕΤΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΣΩΝ

Κύπελλο Ελλάδας: Όλο το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής της Α’ Φάσης

Το Πανιώνιος – ΟΦΗ και η δοκιμασία της Μυκόνου στην έδρα του Πρωτέα Βούλας είναι τα σημαντικότερα παιχνίδια που περιλαμβάνει το πρόγραμμα της Τετάρτης για την 1η αγωνιστική της Α’ Φάσης του Κυπέλλου.

Το φινάλε του EuroBasket 2022 οριοθέτησε επί της ουσίας την έναρξη για τη νέα μπασκετική σεζόν. Εντός των τειχών η αρχή γίνεται, παραδοσιακά, με το Κύπελλο και την Τετάρτη (21/9) θα διεξαχθούν τα περισσότερα παιχνίδια για την 1η αγωνιστική της Α’ Φάσης, στην οποία μετέχουν ομάδες της Β’ και Γ’ Εθνικής. Ήδη πάντως κάποιες ομάδες έχουν προκριθεί στον επόμενο γύρο.

Από τα πολλά ματς σίγουρα ελκύει το ενδιαφέρον η αναμέτρηση του Πανιωνίου με τον ΟΦΗ στο “Ανδρέας Βαρίκας” της Νέας Σμύρνης, όπως επίσης το Πρωτέας – Μύκονος στη Βούλα.

Όλο το πρόγραμμα

Α’ Φάση – 1η Αγωνιστική (21/09)

Όμιλος Νότου Γ’ Εθνικής

  • Χαλάνδρι – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 58-92
  • Νήαρ Ηστ – Δάφνη
  • Εργοτέλης – Νίκη Αμαρουσίου
  • Γαλήνη – Κρόνος Αγίου Δημηρίου
  • Ποσειδών Ψυχικύ – Γλαύκος Έσπερος
  • Αγία Παρασκευή – Ηλιούπολη
  • Σφήκα Αμαλιάδας – Ερμιονίδα 0-20
  • Κορωπί – Καλαμάτα
  • Μελίσσια – Δίων
  • Ελευθερία Μοσχάτου – Μανδραϊκός

Όμιλος Βορρά Γ’ Εθνικής

  • Διγενής Λακκώματος – ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας Καστοριάς
  • Κούπα Κιλκίς – ΚΑΟΔ
  • Βασιλικά Θεσσαλονίκης – Καστοριάς
  • Αλμυρός – Ανατόλια
  • ΓΣ Σοφάδων – Ρούπελ Σιδηροκάστρου
  • Τιτάνες Παλαμά – Ελπίς Αμπελοκήπων 20-0
  • Ιωάννινα – Όλυμπος
  • ΜΕΝΤ – Τρίκαλα
  • Εθνικός Κοζάνης – Νίκαια 2021

Όμιλος Νότου Β’ Εθνικής

  • Πρωτέας Βούλας – ΑΟ Μυκόνου
  • Δάφνη Δαφνίου – Εθνικός 0-20
  • Πανιώνιος – ΟΦΗ
  • Ηλυσιακός – Μίλων 0-20
  • Δούκας – Αχαγιά 0-20
  • Φανάρια Νάξου – Ένωση Ιλίου 20-0
  • Πανελευσινιακός – Παλαιό Φάληρο
  • Πεύκη – Παγκράτι
  • Φιλαθλητικός – Έσπερος

Όμιλος Βορρά Β’ Εθνικής

  • Ευκαρπία – ΑΓΣ Ιωαννίνων 20-0
  • Έσπερος Λαμίας – Γέφυρα 20-0
  • Νίκη Βόλου – Βίκος Ιωαννίνων
  • Σταυρούπολη – Αναγέννηση Καρδίτσας
  • Πανσερραϊκός – Δόξα Λευκάδας
  • Λεύκιππος Ξάνθης – ΔΕΚΑ 60-83
  • Ερμής Λαγκαδά – Τρίκαλα
  • Πρωτέας Γρεβενών – Φίλιππος Βέροιας

Α’ Φάση – 2η Αγωνιστική

Κυριακή 25/09

Όμιλος Νότου Γ’ Εθνικής

  • Νικητής Α6 – Νικητής Α8
  • Νικητής Α4 – Νικητής Α1
  • Νικητής Α2 – Εργοτέλης
  • Νικητής Α5 – Ερμιονίδας
  • Νικητής Α9 – Νικητής Α9α

Όμιλος Βορρά Γ’ Εθνικής

  • Νικητής Α12 – Νικητής Α18
  • Νικητής Α10 – Νικητής Α16
  • Τιτάνες Παλαμά – Νικητής Α11
  • Νικητής Α13 – Νικητής Α14
  • A/A Νικητής Α17

Σάββατο 24/09

Όμιλος Νότου Β’ Εθνικής

  • Εθνικός – Νικητής Α19
  • Νικητής Α21 – Αχαγιά
  • Νικητής Α26 – Μίλων
  • Νικητής Α25 – Νικητής Α27
  • Φανάρια Νάξου – Νέα Κηφισιά

Όμιλος Βορρά Β’ Εθνικής

  • Νικητής Α31 – ΧΑΝΘ
  • Νικητής Α32 – Νικητής Α28
  • ΔΕΚΑ – Νικητής Α34
  • Νικητής Α30 – Έσπερος Λαμίας
  • A/A Νικητής Α35

Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική (2/10)

Όμιλος Γ’ Εθνικής

  • Νικητής Α39 – Νικητής Α37
  • Νικητής Α40 – Νικητής Α38
  • Νικητής Α42 – Νικητής Α41
  • Νικητής Α44 – Νικητής Α43
  • Νικητής Α36 – Νικητής Α17

Β’ Φάση – 1η Αγωνιστική (12/10)

  • Νικητής Α53 – Πανερυθραϊκός
  • Λάρισα – Χαρίλαος Τρικούπης
  • Νικητής Α55 – ΦΕΑ
  • Ερμής Σχηματαρίου – Ψυχικό
  • Νικητής Α54 – Αίας Ευόσμου
  • Νικητής Α56 – Καβάλα
  • Νικητής Α46 – Κόροιβος
  • Νικητής Α58 – Νικητής Α48
  • Παπάγος – Μαρούσι
  • Νικητής Α45 – Αγρίνιο
  • Ομάδα Β’ Εθνικής Α.Α. (Νικητής Α35) – Ελευθερούπολη
  • Νικητής Α50 – Τρίτων
  • Νικητής Α51 – Νικητής Α52
  • Νικητής Α47 – Μεγαρίδα
  • Νικητής Α57 – Αμύντας
  • Α/Α Νικητής Α49

Β’ Φάση – 2η Αγωνιστική (19/10)

  • Νικητής Α49 – Νικητής Α73
  • Νικητής Α66 – Νικητής Α61
  • Νικητής Α71 – Νικητής Α69
  • Νικητής Α60 – Νικητής Α70
  • Νικητής Α65 – Νικητής Α72
  • Νικητής Α67 – Νικητής Α68
  • Νικητής Α63 – Νικητής Α64
  • Νικητής Α62 – Νικητής Α59

Β’ Φάση – 3η Αγωνιστική (9/11)

  • Νικητής Α80 – Νικητής Α75
  • Νικητής Α77 – Νικητής Α81
  • Νικητής Α74 – Νικητής Α78
  • Νικητής Α79 – Νικητής Α76

ΠΗΓΗ: sport24.gr

Related Articles

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Back to top button