EUROBASKETΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Eurobasket 2022: Το αναλυτικό πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις

Το SPORT24 παρουσιάζει το αναλυτικό πρόγραμμα του Eurobasket 2022, καθώς και τις ώρες και τα κανάλια που θα προβάλλουν τους αγώνες της Εθνικής Ανδρών, αλλά και των 23 ακόμα ομάδων.

Το EuroBasket 2022 βρίσκεται προ των πυλών και το SPORT24 σας παρουσιάζει το αναλυτικό πρόγραμμα, καθώς και τις ώρες και τα κανάλια που θα δείξουν τους αγώνες της Εθνικής Ανδρών, αλλά και των άλλων 23 ομάδων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του EuroBasket 2022:

Πέμπτη 1 Σεπτεμβρίου
14:30 Ισπανία – Βουλγαρία (ΕΡΤ3)
15:30 Βοσνία – Ουγγαρία
17:15 Τουρκία – Μαυροβούνιο
18:15 Σλοβενία – Λιθουανία (ΕΡΤ1)
20:00 Βέλγιο – Γεωργία (ΕΡΤ3)
21:30 Γαλλία – Γερμανία (ΕΡΤ1)
Παρασκευή 2 Σεπτεμβρίου
15:00 Ισραήλ – Φινλανδία
15:15 Ουκρανία – Μεγάλη Βρετανία (ΕΡΤ3)
18:00 Κροατία – Ελλάδα (ΕΡΤ1)
18:30 Πολωνία – Τσεχία
22:00 Ιταλία – Εσθονία (ΕΡΤ1)
22:00 Σερβία – Ολλανδία
Σάββατο 3 Σεπτεμβρίου
14:30 Μαυροβούνιο – Βέλγιο
15:00 Φινλανδία – Πολωνία
15:15 Μεγάλη Βρετανία – Κροατία (ΕΡΤ3)
15:30 Γερμανία – Βοσνία
17:15 Βουλγαρία – Τουρκία
18:00 Εσθονία – Ουκρανία (ΕΡΤ1)
18:30 Τσεχία – Σερβία
18:45 Λιθουανία – Γαλλία
20:00 Γεωργία – Ισπανία (ΕΡΤ3)
21:30 Ουγγαρία – Σλοβενία
22:00 Ελλάδα – Ιταλία (ΕΡΤ1)
22:00 Ολλανδία – Ισραήλ
Κυριακή 4 Σεπτεμβρίου
14:30 Βουλγαρία – Μαυροβούνιο
15:30 Λιθουανία – Γερμανία (ΕΡΤ3)
17:15 Ισπανία – Βέλγιο (ΕΡΤ1)
18:45 Σλοβενία – Βοσνία (ΕΡΤ3)
20:00 Τουρκία – Γεωργία
21:30 Γαλλία – Ουγγαρία (ΕΡΤ3)
Δευτέρα 5 Σεπτεμβρίου
15:00 Πολωνία – Ισραήλ
15:15 Κροατία – Εσθονία (ΕΡΤ3)
18:00 Μεγάλη Βρετανία – Ελλάδα (ΕΡΤ1)
18:30 Τσεχία – Ολλανδία
22:00 Ουκρανία – Ιταλία (ΕΡΤ1)
22:00 Σερβία – Φινλανδία (ΕΡΤ3)
Τρίτη 6 Σεπτεμβρίου
14:30 Βέλγιο – Τουρκία
15:00 Ολλανδία – Πολωνία
15:15 Εσθονία – Μεγάλη Βρετανία (ΕΡΤ3)
15:30 Βοσνία – Γαλλία
17:15 Μαυροβούνιο – Ισπανία
18:00 Ελλάδα – Ουκρανία (ΕΡΤ1)
18:15 Ουγγαρία – Λιθουανία
18:30 Φινλανδία – Τσεχία
20:00 Γεωργία – Βουλγαρία (ΕΡΤ3)
21:30 Γερμανία – Σλοβενία
22:00 Ιταλία – Κροατία (ΕΡΤ1)
22:00 Ισραήλ – Σερβία (ΕΡΤ3)
Τετάρτη 7 Σεπτεμβρίου
14:30 Τουρκία – Ισπανία (ΕΡΤ3)
15:30 Λιθουανία – Βοσνία (16:30 με LIVE Delay μίας ώρας, ΕΡΤ3)
17:15 Βουλγαρία – Βέλγιο
18:15 Γαλλία – Σλοβενία (ΕΡΤ1)
20:00 Γεωργία – Μαυροβούνιο
21:30 Ουγγαρία – Γερμανία (ΕΡΤ1)
Πέμπτη 8 Σεπτεμβρίου
15:00 Φινλανδία – Ολλανδία
15:15 Κροατία – Ουκρανία (ΕΡΤ3)
18:00 Εσθονία – Ελλάδα (ΕΡΤ1)
18:30 Τσεχία – Ισραήλ
22:00 Μεγάλη Βρετανία – Ιταλία
22:00 Σερβία – Πολωνία (ΕΡΤ1)
9 Σεπτεμβρίου: ημέρα ξεκούρασης
Σάββατο 10 Σεπτεμβρίου
13:00 Αγώνας για τη φάση των «16» (2Β – 3Α)
15:45 Αγώνας για τη φάση των «16» (1Α – 4Β)
19:00 Αγώνας για τη φάση των «16» (1Β– 4Α)
21:45 Αγώνας για τη φάση των «16» (2Α – 3Β)
Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου
13:00 Αγώνας για τη φάση των «16» (1Γ – 4Δ)
15:45 Αγώνας για τη φάση των «16» (2Δ – 3Γ)
19:00 Αγώνας για τη φάση των «16» (2Γ – 3Δ)
21:45 Αγώνας για τη φάση των «16» (1Δ – 4Γ)
12 Σεπτεμβρίου: ημέρα ξεκούρασης
Τρίτη 13 Σεπτεμβρίου
18:15 Προημιτελικός
21:30 Προημιτελικός
Τετάρτη 14 Σεπτεμβρίου
18:15 Προημιτελικός
21:30 Προημιτελικός,
Παρασκευή 16 Σεπτεμβρίου
18:15 Ημιτελικός
21:30 Ημιτελικός
Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου
18:15 Μικρός τελικός
21:30 Τελικός
*Μετά την ολοκλήρωση της φάσης των ομίλων, η ΕΡΤ θα ανακοινώσει τις λεπτομέρειες του τηλεοπτικού προγράμματος της τελικής φάσης.

ΠΗΓΗ: sport24.gr

Related Articles

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Back to top button